2015-06-26
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów z nieszawskiego Zespołu Szkół rozpoczęła się o godzinie 8.00 Mszą św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej. Następnie uczestnicy ceremonii przeszli do sali gimnastycznej w budynku gimnazjum, aby tam we wspólnym gronie świętować ten ważny dla całej społeczności szkolnej dzień.

Podczas w/w apelu obecni byli m.in. Pan Krzysztof Kiełbasa Sekretarz Miasta Nieszawa oraz Ksiądz Proboszcz Grzegorz Molewski.

Część oficjalną programu rozpoczęła Pani Teresa Bojańczyk Dyrektor Zespołu Szkół w Nieszawie, która powitała wszystkich gości, rodziców, pracowników szkoły i uczniów. Później na salę wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn narodowy.

Ważnym punktem szkolnych uroczystości było ślubowanie złożone przez absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej.

Nie obeszło się także bez pożegnań. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum oraz szóstej szkoły podstawowej zaprezentowali ciekawy, przepełniony muzyką i poezją program artystyczny, który w całości zadedykowali gronu pedagogicznemu i młodszym kolegom. Z kolei drugoklasiści (gimnazjum) i piątoklasiści (szkoła podstawowa), rozstając się z absolwentami, obdarowali ich drobnymi upominkami.

Następnie Pani Dyrektor rozdała osobom, które uzyskały najlepsze wyniki w nauce świadectwa i wyróżnienia książkowe. W gimnazjum prymusem okazała się Martyna Ochocińska, zaś w szkole podstawowej ten sam tytuł uzyskały: Alicja Błaszczyk i Aleksandra Nowakowska. Dla tych najzdolniejszych zostały także przygotowane narody Burmistrza Miasta Nieszawa. Tablety w/w uczennicom wręczył Pan Krzysztof Kiełbasa, Sekretarz Miasta Nieszawa. Ponadto Pan Sekretarz krótkimi słowami podziękował Zuzannie Lewandowskiej i Marcelinie Szymczak, gimnazjalistkom Zespołu Szkół w Nieszawie, za pełen zaangażowania występ podczas imprezy "Wianki 2015", która odbyła się 20.06.2015r. na przystani promowej. Dziewczęta zaprezentowały się w skeczu pt. "Rozmowa kwalifikacyjna", dzięki któremu zdobyły II miejsce w szkolnych Potyczkach Gimnazjalnych.

Po rozdaniu świadectw z "czerwonym paskiem", podziękowań dla rodziców, dyplomów dla finalistów niezliczonych konkursów Pani Dyrektor życząc wszystkim wpaniałych wakacji zakończyła szkolny apel i poprosiła uczniów, aby wraz ze swymi wychowawcami po raz ostatni w tym roku szkolnym udali się do klas.

Dalej Pan Krzysztof Kiełbasa wraz z Panią Dyrektor udali się do przedszkolaków i uczniów "zerówki", aby wręczyć im cukierki, a tym którzy w najbliższym roku szkolnym będą uczniami I klasy szkoły podstawowej, upominki książkowe.